Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku istnieje od 2012 r. Jako Stowarzyszenie ma na celu aktywację seniorów. Zgłaszają się do nas osoby w różnym wieku, które pragną rozwijać zainteresowania nie tylko intelektualne, ale również artystyczne. Chcą poprawić swoją kondycję fizyczną, nawiązywać nowe znajomości i mile spędzać wolny czas. Staramy się wzbogacać naszą ofertę, aby zawsze znalazło się coś nowego i interesującego.

Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w wykładach o zróżnicowanej tematyce m.in.:

• archeologia,

• muzyka,

• geografia,

• podróże,

• etnografia

seminariach m.in:

• psychologia

• historia Kresów.

Oferujemy również udział w warsztatach, m.in..:

• multimedialnych,

• fotograficznych,

• tanecznych,

• j. angielski,

• malarstwo,

• brydż

Organizujemy wycieczki edukacyjne lekcje muzealne m.in. Zamek Królewski, Pałac Wilanów.

Oferujemy dużą gamę spektakli teatralnych, koncertów.

Słuchacze mogą uczestniczyć w spotkaniach w ramach klubokawiarni, spotkaniach literackich.

Dbamy także o kondycję fizyczną Słuchaczy. Organizujemy różne formy gimnastyki i basen.

Nie zabraknie też spotkań integracyjnych.

Słuchacze mogą organizować własne grupy zainteresowań np. Chór, kółko teatralne, itp.