STRONA ARCHIWALNA. ZAPRASZAMY POD ADRES WWW.UTW-GOCLAW.EDU.PL


Ciekawe zdjęcia:

Kijów po polsku

***KOMUNIKAT

Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku przyjmuje dodatkowe zapisy na nasz Uniwersytet w dniach 27 i 29 września 2022 w godzinach 10.00 - 12.00. Zapisy odbywać się będą w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 24.

Serdecznie zapraszamy.

                         ***

KOMUNIKAT

Zarząd Europejskiego Centrum  Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku informuje, że inauguracja roku akademickiego 2022/23 odbędzie się w dniu 10.10.2022 r. o godz.10.00 w Domu Kultury Terminal  przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 24.

Wszystkich Słuchaczy serdecznie zapraszamy.

                                        ***

W dniu 14 września 2022 r. o godz.14.00  przy pomniku 21 Warszawskiego Pułku Piechoty "Dzieci Warszawy"  u zbiegu Al .J.Waszyngtona, ul. Grenadierów i ul. Siennickiej  w Warszawie odbyły się obchody  83 rocznicy obrony warszawskiej Pragi  oraz 78 rocznicy  wybuchu Powstania Warszawskiego. Udział w obchodach wzięli v-ce Prezydent Dzielnicy Pragi Południe, przedstawiciel Prezydenta m.st. Warszawy, kombatanci, harcerze, uczniowie szkół podstawowych i średnich, przedstawiciele UTW, m.in. i naszego Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku.

 

Galeria )

                                     ***

KOMUNIKAT

Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku przyjmuje dodatkowe zapisy na nasz Uniwersytet w dniu 10 września 2022 (sobota) w godzinach 11.00 - 16.00. Zapisy odbywać się będą w Terminalu Kultury Gocław przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 24.

Serdecznie zapraszamy.

                                               ***

W dniu 4 września 2022 r. słuchacze ECUDiTW wzięli udział w pięknym koncercie piosenek żołnierskich, wojennych i powstańczych  pt. "Serce nadal w plecaku" zorganizowanym przez Burmistrza Dzielnicy Praga Południe, Pana Tomasza Kucharskiego. Koncert odbył się na Placu Piotra Szembeka w Warszawie. Uczestnicy Koncertu śpiewali piosenki żołnierskie, wojenne i powstańcze przy akompaniamencie zespołu "Nota Bene" i  "Combo Instrumentalnego" Na pamiątkę otrzymali  Śpiewnik i znaczki powstańcze. 


                                     ***

Osoby zainteresowane  koncertem "Narodowa Perła Gruzji", który odbędzie się 12 października 2022 r. w teatrze Palladium o godz. 19.00, mogą odbierać bilety w dniach zapisu do ECUDiTW (6,8,13,15 września 2022 r.) u p.Marty. Cena biletu: 100 zł.


                                         ***

PRZYPOMNIENIE:

Zapisy do Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku – UTW Gocław na rok akademicki 2022/23 odbywać się będą w TERMINALU KULTURY GOCŁAW przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 24 w dniach:

6, 8, 13 15 września 2022 w godzinach 10.00 - 12.00.

Ilość miejsc NIEOGRANICZONA.

Czesne za cały rok akademicki 2022/23  wynosi:  250 zł.


Osoby zapisujące się (po raz pierwszy) proszone są o przyniesienie ze sobą 1 zdjęcie, natomiast Słuchacze legitymację i zdjęcie.


Dodatkowo informacja o zapisach są wywieszone w Terminalu Kultury Gocław ul.Jana Nowaka Jeziorańskiego 24 oraz w “PROM” Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 24.


Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 664 678 444 .


                      ***

INFORMACJA:

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. "Narodowa perłą Gruzji"  , który odbędzie się 12 października 2022 o godz. 19.00 w teatrze Palladium.

Cena biletu: 100 zł.

Zapisy przyjmuje p. Marta, tel. 694 422 008                                      ***

KOMUNIKAT

Zapisy do Europejskiego Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku – UTW Gocław na rok akademicki 2022/23 odbywać się będą w TERMINALU KULTURY GOCŁAW przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 24 w dniach:

6, 8, 13 15 września 2022 w godzinach 10.00 - 12.00.

Osoby zapisujące się (po raz pierwszy) proszone są o przyniesienie ze sobą 1 zdjęcie, natomiast Słuchacze legitymację i zdjęcie.

Dodatkowo informacja o zapisach będzie wywieszona w Terminalu Kultury Gocław ul.Jana Nowaka Jeziorańskiego 24 oraz w “PROM” Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 24.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 664 678 444 (Grażyna Makulska – v-ce prezes)


                                         ***

W dniu 29 lipca 2022 r.   przedstawiciele ECUDiTW wzięli udział w obchodach upamiętniających 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zorganizowanych przez Burmistrza dzielnicy Praga Południe, p. Tomasza Kucharskiego. W uroczystościach udział wzięli praskie środowiska kombatanckie oraz mieszkańcy naszej dzielnicy.

Uroczystości rozpoczęły się przed gmachem Urzędu Dzielnicy Praga Południe, gdzie złożono kwiaty przed tablicami upamiętniającymi bohaterów Powstania Warszawskiego, a następnie przeszli do parku OPAK, gdzie uroczystości zakończyły się złożenie kwiatów przed pomnikiem upamiętniającym żołnierzy i harcerzy 6-XXVI Obwodu Praga Armii Krajowej.

                                                                  

               ***

Seniorzy u archeologów

Grupa słuchaczy z ECUDiTW została zaproszona do obejrzenia wykopalisk prowadzonych na terenie byłego Getta Warszawskiego przy zbiegu ulic Miłej - Dubois – Niskiej – Karmelickiej na Muranowie. (Przeczytaj)

                                     


                                        
                                          
                                               
 Facebook        Przesłanie dnia:

Szczęście domaga się krótkich zdań (Eric-Emmanuel Schmitt)

Czy wiesz, że...

Aloha –  filozofia czy szamanizm?

Co oznacza?  

„Nauczyć się wszystkiego, co nigdy nie zostało wypowiedziane,

Zobaczyć to, co nigdy nie zostało zobaczone,

Poznać to, co do tej pory nie było jeszcze znane”        Lili’uokalani, ostatnia królowa  Hawai   (Przeczytaj)

                            

Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej